Sennheiser CX300-II Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

Fotoğraf makinası olmadığı için düzgün fotoğraflar çekemedim malesef. 


Kulaklığı 1 hafta önce Vatan Bilgisayardan 129TL’ ye aldım. Malesef kulaklığın fiyatı yurt dışına göre ülkemizde çok pahalı.

Şimdi, 1 haftalık deneyimimi sizlere aktaracağım. 

Kutu İçerği 

 • Sennheiser CX300-II Kulaklık
 • 3 çift, farklı boyutlarda kulaklık pedleri (S/M/L)
 • Taşıma Kesesi
 • Garanti Belgesi (Metan onaylı garanti belgesi olmayan ürünleri kesinlikle satın almayın.)
 • Kablo Kalitesi:
  Kablosu kopup, elde kalacak cinsten değil. Bükülme vb. durumda sorun yaşatacağını düşünmüyorum. Orta dereceli bir kablo kullanıldığını söyleyebilirim.
  Kablosu asimetrik yapıda. Sol kulaklığın kablosu daha kısa, buda sağ kulaklığı boynumuzun arkasından geçirerek kulaklığı rahat kullanmamızı sağlıyor.

  Kulaklık Pedleri:
  Kutu içerisinden 3 çift, farklı boyutlarda ped çıkmakta. (S/M/L). Ben orta boy pedleri kullanmaktayım. Pedleri çok rahat ve kulağı asla rahatsız etmiyor. 2 saat durmaksızın müzik dinlememe rağmen hiç rahatsız etmedi.

  Bass Sesler:
  İpod Touch, İphone 3GS, İpod Shuffle ve notebookta çeşitli ses denemeleri yaptım. Öncelikle belirtmek isterimki kulaklık en iyi performansı İpod Touch’ta vermekte.
  Bass delisi olanlara kulaklığı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Basslar orta dereceli ve asla mid-tiz ‘in önüne geçmiyor. Yüksek ses seviyelerinde basslarda distorsiyon olmuyor. İpod Shufflede kulaklığın bass performansı malesef çok kötü. En iyi bası İpod Touch’ta alabildim.

  Mid Sesler:
  Midlerde basslar gibi dengeleyici şekilde. Uzun süreli müzik dinlememe rağmen sanatçının sesi kulağımı asla rahatsız etmedi. Müzikteki tüm detayları duyabiliyorsunuz. Ayrıca, mid sesler kulaklığı bağladığınız cihaza ve ekolayzer ayarlarına göre çok değişkenlik göstermekte. Mesela en kaliteli ve dengeli midleri İpod Shufflede aldım.

  Tiz Sesler:
  Kulaklığın en başarısız olduğu nokta diyebilirim. Özellikle yüksek ses seviyesinde ”s-ş” sesleri adeta patlıyor ve kulağı rahatsız ediyor. Yüksek ses seviyesinde dinlemek için, kesinlikle ekolayzerden tiz sesleri kısmak gerekiyor. Önceki kulaklığım MX270’idi ve tiz seslerde kesinlikle böyle bir problem yoktu.

  Genel Yorum:
  Dengeli, temiz ses ve rahat bir kulaklık istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Kulaklıkta gördüğüm tek kötü taraf tizdeki ”s-ş” patlamaları.
  Hareketli müzik dinliyorsanız, kulaklık bass ağırlıklı olmadığı için farklı alternatiflere yönelebilirsiniz.

Önemli Uyarı: İnceleme tarafımca yapılmıştır ve izinsiz kopyalanamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*