Denon AH-C560R İncelemesi

Merhabalar,

Sizlere ünlü amplifikatör üreticisi olan Denon markasının mikrofonlu kulakiçi kulaklığını tanıtacağım. Umarım incelemeyi okurken sıkılmazsınız.

Ürün kutusuz test örneği olduğu için malesef sizlerle kutu fotoğraflarını paylaşamayacağım.

Ürünün Kutu İçeriği;

* 1 adet Denon AH-C560R kulaklık

* Farklı boyutlarda silikon uçlar

* 1 çift fuam uç

* 1 adet yaka klipsi

* Fermuarlı taşıma çantası

Kılıf ile devam edelim;

KılıfKılıf oldukça sade ve kibar. Cepte fazla yer kaplamıyor ve kulaklığı çok iyi koruyor. Marka gösterişten çok işlevselliğe önem vermiş. Fermuarıda takılmadan gayet iyi çalışıyor.

Kılıf2

Kılıfın iç kısmında 1 adet fileli göz bulunmakta. Bu göze hafıza kartı vb. şeyleri koyabilirsiniz.

Jack ve Kablo Kalitesi:

Ürünün jack’ı L şeklinde ve gayet sağlam hissi vermekte. Zorlanmadığı sürece jack’da temassızlık olacağını düşünmüyorum. Alışa geldiğimiz Audio-Technica jack’ını oldukça andırıyor. L şeklinde ki jackların cepte kolaylık sağladığı da unutulmamalı.

jack

Kablo kalitesine gelirsek;

Ürünün kablosunu oldukça beğendiğimi söylemeliyim. Hafif sert yapıda olan kablo 140 TL civarında olan bir kulaklık için oldukça iyi.

Sağlamlık hissi Audio-Technica markasının CKS-CKM-CKR serilerinden üstün. Bana Shure modellerinin kablolarını anımsattı. Kablo düzgün sarılıp, cebe koyulduğu taktirde herhangi bir dolanma yapmıyor. Gelişi güzel atıldığı takdirde biraz sıkıntı yaşatabilir.

genel

Kulaklık tamamen sert plastikten üretilmiş. Sade ve asil bir görüntüsü var. Benim gibi sade tasarımdan hoşlanan kişiler oldukça beğenecektir.

filitre

Üründe oldukça sağlam plastik filitre kullanılmış.

İzolasyon,Konfor ve Mikrofonik Etki:

Ürünün izolasyonu orta diyebileceğimiz seviyede. Hafif gürültülü ortamlarda sıkıntı yaşatmaz. Trafikte araçların motor sesine karşı pek başarılı değil. Gerçi slikon uçlu kulaklıkların genel sorunu bu zaten.

Konfor konusunda oldukça hoşuma gitti. Kulaklık hafif ve spor yaparken kulaktan düşme sıkıntısı yok. Uzun süreli kullanımda kulağı rahatsız etmiyor: 

Mikrofonik etki yok denecek kadar az. Bu yönden kulaklık benden tam puan aldı. 

Hazır mikrofonik etki demişken mikrofona gelelim;

Mikrofonun üzerinde şarkı durdurma-başlatma ve ses açıp-kısma tuşu bulunmakta. Ürün Apple ürünleri ile uyumlu.

mic

Ses konusuna gelirsek;

Bass: Öncelikle bass tutkunlarına pek hitap etmeyecek olan bir kulaklık. Basslar gerektiği yerde midlerin arkasından yumuşak vuruşlar şeklinde gelmekte. Basslar EQ ile alt frekanslar arttırıldığında biraz daha öne gelmekte. Techno-House gibi müzik türü dinleyenler için bass yetersiz gelecektir. Audio-Technica CKS modellerine veya Vsonic VSD3 modeline yönelmek daha doğru olur.

Yüksek seslerde basslarda distorsiyon veya bozulma yok.

Mid: Midler ne çok önde sahneyi boğuyor nede çok arkada diğer frekansların arasında eziliyor. Bana göre tam olması gereken yerde. Yani bassların biraz önünde ve tizlere eşit… Sanatçı sesi enstrumanlardan ayrık ve net gelmekte. Müziğin içinde ne kadar çalgı vb. olursa olsun kulaklık sanatçı sesini rahatça ayrıştırabiliyor. Erkek seslerini biraz incede verse ben beğendiğimi söylemeliyim. Enstrumanlarda biraz hacimsizlik, cılızlık var. Phonek PFE serisini andırıyor. Davul gibi çalgılarda cılızlık eksi puan olsa da, ince telli çalgılarda artı olarak geri dönüyor. 

Tiz: Üst frekanslarda sibilance yatkınlığı var. Özellikle açık karakterli daplar ile keskin tizlere maruz kalabilirsiniz. Koyu karakterli dap cihazları ile tizler epey törpüleniyor ve uygun ses seviyesinde (fazla olmayan) oldukça tatlı bir hal almakta. Tizler sanatçıdan ve enstrumanlardan ayrık, hafif yankılı şekilde gelmekte. Yüksek seslerde tizlerin, midlere karışmaması beni oldukça memnun etti. Tizlerin detayları 140 TL seviyesinde satılan bir kulaklık için oldukça iyi.

Sahne:

Kulaklık yatay sahneye sahip. Sahnesi geniş bir dap ile kullanılırsa kulaklık enstrumanları ayrık yanyana dizmekte. Derinlemesine sahnesi çok az da olsa var. Derin sahne arayanlar için pek uygun değil. Zaten 140 TL civarında satılan bir üründen başarılı derin sahne beklemek yanlış olur. Ürünün sahnesi bana Sony MH650C modelini anımsattı.

Genel Yorum:

Mikrofonlu, ferah ses veren, enstruman ayrımı ve sahnesi geniş bir kulaklık arıyorsanız tavsiye ederim.

Güçlü bass ve hacimli ses arayanlar için doğru tercih olmayacaktır.

Not: Ürün FiiO X5 ve FiiO X3 cihazlarında test edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*